UWAGA SEKTY!

 pamięć

Punkt Informacyjny o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych przy Parafii Katedralnej w Białymstoku informuje, że na terenie naszego miasta od końca września br. działa i prowadzi werbunek sekta Moona (czyt. Muna) zwana inaczej Kościołem Zjednoczenia lub Ruchem pod wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego. Pomimo używania w nazwie chrześcijańskich określeń, Ruch nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Zawiera mieszaninę poglądów taoistycznych, szamańskich, ludowo-koreańskich i tylko z nazwy chrześcijańskich.

Ruch Moona stanowi przykład religijno-politycznej ideologii o charakterze gnostyckim i okultystycznym, w którym nie ma miejsca dla Jezusa Chrystusa. Zajmuje je Moon.

Katolicynie mogą pod żadnym pozorem włączać się do tego rodzaju ruchu, gdyż jest to jednoznaczne z odrzuceniem Chrystusa jako Zbawiciela, a tym samym zerwaniem więzi z Kościołem rzymsko-katolickim.

W Białymstoku sekta Moona prowadzi swoją działalność jako Federacja Rodzin na rzecz Pokoju Światowego i Zjednoczenia. Chodząc od domu do domu członkowie grupy rozdają deklaracje i zbierają podpisy wraz z danymi osobowymi. Treść deklaracji zawiera piękne hasła propagandowe dotyczące rodziny. Podpisy złożone pod deklaracją będą stanowić dowód poparcia społeczeństwa dla tej Federacji, co przyczyni się do jej bardzo szybkiego zarejestrowania. Będzie to kolejna legalnie działająca w Polsce organizacja, celem której jest wspieranie działalności Moona.

Oprócz zbierania podpisów pod deklaracjami członkowie sekty próbują werbować nowych adeptów, przychodząc na spotkania różnych grup modlitewnych, zwłaszcza młodzieżowych i studenckich.

Prosimy o ostrożność i rozwagę,a także informowanie innych o obecności nowej sekty na terenie naszego miasta. Dołączamy wzór deklaracji, jaką posługują się członkowie sekty Moona, a także dokładniejsze informacje na temat Kościoła Zjednoczenia.

Joanna Jarzębińska

Kim jest ten dalekowschodni prorok?

Urodził się w protestanckiej rodzinie koreańskiej w 1920 roku. Już w wieku 16 lat głosił, że Chrystus powierzył mu rolę zbawcy ludzkości. W 1954 roku założył "Kościół Zjednoczenia", a trzy lata później wydał "biblię" zatytułowaną "Boska Zasada". Neguje tam Boskość Chrystusa, odkupieńczy charakter Jego śmierci na Krzyżu, istnienie piekła... Prawdziwym "mesjaszem" jest sam Myung Moon, któremu Bóg(?) przekazuje nowe objawienia. Nie ma w nich miejsca na miłość do człowieka, są natomiast hasła neofaszystowskie i zapowiedź III wojny światowej.

Każda działalność wymaga pieniędzy. Założyciel sekty i przywódca "Kościoła Zjednoczenia" prowadzi zatem na wielką skalę działalność handlową. Nie gardzi nawet handlem bronią. W latach 60-tych dochodzi do wielkiej światowej fortuny.

Dzięki przyjaźni (czy bezinteresownej?) wielu polityków wspiera uzbrojeniem niedemokratyczne rządy w Gwatemali i Hondurasie. Fałszuje dokumenty finansowe za co - pod zarzutem przestępstw podatkowych - jest wielokrotnie więziony w USA.

"Kościół Zjednoczenia" to ogromna fortuna Sun Myung Moona.

Demonstrowana przyjaźń i serdeczność z jaką się spotykasz to tylko psychotechnika jedna z wielu stosowanych metod moralnej inżynierii społecznej, której celem - w tym przypadku - jest wykorzenienie człowieka z jego rodziny, narodu, religii i tradycji.

Zachęcać Cię więc będą,abyś zamieszkał w ich wspólnocie, wspólnocie "prawdziwej miłości". Tylko tu bowiem będziesz szczęśliwy. Pozyskasz nowych rodziców, Sun Myung Moona i jego żonę, nowych braci i siostry - członków sekty.

Gdy już ulegniesz indoktrynacji i dasz się zniewolić wyznaczą Ci partnerkę, a później wskażą żonę. W ten sposób staniesz się cząstka "świętej rodziny". Cnotą totalnego posłuszeństwa wkroczysz na drogę "prawdziwego zabawienia", w którym nie ma miejsca i czasu na prywatne życie.

Będziesz więc pracował dla dobra wspólnoty po kilkanaście godzin dziennie, brał obowiązkowy udział w ćwiczeniach duchowych, i gdy zajdzie potrzeba - a o tym zadecydują przywódcy wspólnoty - zostawisz żonę i rodzinę, by w nowym miejscu służyć interesom "Kościoła Zjednoczenia".

Interesy te Parlament Europejski w rezolucji z 1984 roku uznał za szczególnie niebezpieczne. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Singapur, Izrael zakazały pod groźbą odpowiedzialności karnej działalności tej sekty. Przed licznymi sądami toczą się procesy.

oprac. Stowarzyszenie Civitas Christiana

Powrót na stronę Artykuły

PUNKT © 1995-2010